Hivatalosan az USA-ban a recesszió 2009 júniusában véget ért. Ez azért van így, mert a recesszió hivatalos definíciója két egymást követő negatív növekedésű negyedév.
Valójában azonban a recesszió azóta is folyamatosan tart. A kibocsátás nőtt, ennek azonban az elképesztő fiskális és monetáris stimulus az oka. A munkanélküliség azonban megragadt 9% feletti szinten, miközben 2008 előtt 5-6% volt. Nőtt az átlagos munkanélküliségben töltött idő is. Amíg a recesszió előtt átlag 16,6 hét alatt talált munkát az átlag amerikai munkanélküli, ez idén szeptemberre 40,5 hétre nőtt, ami 60 éve a leghosszabb időszak.
Ráadásul a recesszió hivatalos végétől 2011 júniusig 6,7%-al esett az átlagos (medián reál)jövedelem, miközben a hivatalos recessziós időszakban, 2007 decembere és 2009 júniusa között csak 3.2%-al csökkent. Ráadásul az eleve kisebb jövedelmű háztartásokban nagyobb volt a csökkenés. Mindeközben az American Express Business Insights szerint a luxusfogyasztás a recesszió feletti időszakot is meghaladta.
Egy másik tanulmány szerint akik elveszetették a munkájukat, majd újat találtak ebben az időszakban, átlagban 17,5%-kal kevesebbet kerestek.